„Už ką esu dėkingas/a Lietuvai?“

Į šį retorinį klausimą kūrybiškai bandė atsakyti trys mūsų mokyklos mokinės – Romena Tiauterytė (6 kl.), Egidija Binderytė (8 kl.) ir Ramunė Januškevičiūtė (10 kl.). Jau ketvirtus metus iš eilės Vasario 16-osios Akto originalo atradėjas, Europos Parlamento narys, profesorius Liudas Mažylis kvietė dalyvauti eilėraščių ir esė konkurse „Švenčiu Lietuvą“, kuris buvo skirtas Vasario 16-ajai ir, žinoma, šiais metais minimam 106-ajam Lietuvos gimtadieniui. Pats konkurso organizatorius L. Mažylis sako, kad „darbų atskriejo daugiau nei šeši šimtai, o darbai atkeliavo nuo Amerikos iki Balbieriškio“. Svarbiausias kūrinio vertinimo kriterijus šiemet – atsakymas į klausimą: „Už ką esu dėkinga/as Lietuvai?“. Vertinant buvo svarbu ne tik mokinių žinios apie Lietuvą, tėviškę, bet ir jausmas, emocija, kurią sugebėjo perteikti kūriniu. Džiaugiamės, kad tokioje kūrybinių darbų gausoje buvo pastebėta ir mūsų mokyklos mokinės Egidijos esė. Egidija tapo 11-14 m. amžiaus paskatinamosios grupės prizininke.

Lietuva prasideda kiekvieno mūsų širdyje. Mylėkime savo šalį, džiaukimės, kad esame laisvi!

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rita Šalčiūtė