Auginu savo medį

Gamtosauginis švietimas neatsiejamas nuo domėjimosi savo gyvenamąja aplinka, nuo atsakomybės už pozityvų požiūrį į gamtą. Pirmos klasės mokiniai tėvams ir mokyklos bendruomenei pristatė visus mokslo metus vykdytą projektą, kurį organizavo Ekodaiktai.lt įkūrėja, aktyvi visuomenės veikėja, įvairių socialinių iniciatyvų organizatorė, rašytoja Birutė Jakučionytė. ,,Nuo gilės iki ąžuolo“. Projektas ne tik  pagilino ir praturtino žinias, bet  ir žadino jausmus. Rudenį, pasodino giles į vazonus.  Kiekvienas įsipareigojo laistyti ir stebėti, kada išdygs ąžuolas. Visos idėjos buvo integruotos į dėstomus dalykus. Vasario – kovo mėnesiais ąžuolai išdygo. Kiek buvo džiaugsmo! Prasidėjo intensyvus periodas.  Matavo, kiek paaugo. Skaičiavo lapus ir keliais centimetrais vienas ąžuolas didesnis už kitą. Skaitė dalykinius, grožinius kūrinėlius apie ilgaamžį ir tvirčiausią medį. Kūrė pasakojimą, inscenizavo, mokėsi dainelių.

Ąžuoliukus mokiniai įteikė tėvams, kad kartu su jais pasodintų į nuolatinę vietą. Mokiniai prisiėmė atsakomybę, kad medelis augtų supančioje aplinkoje, kad toliau galėtų stebėti, prižiūrėti,  su juo mintimis kalbėti. Ateityje jausti nuolatinį ryšį  ne tik su savo medžiu, bet ir gimtine.

Mokytoja Aldona Krilavičienė