Dalyvavome bandomajame ,,Europos egzamine“

Europos diena – gegužės 9-oji – Lietuvoje ir visoje Europoje tradiciškai sutinkama šventiniais renginiais. Na o mūsų mokyklos mokiniai jau 10 kartą dalyvavo bandomajame ,,Europos egzamine“. Su 8-9 klasių mokiniais išbandyti  savo jėgas atsakant į įvairius klausimus apie Europos Sąjungą pabandė ir 6-7 klasės mokiniai per integruotą rusų kalbos ir etikos pamoką. Konkurso dalyviai galėjo pasitikrinti savo žinias apie Europos Sąjungos istoriją, institucijas, kultūrą, geografiją, kalbas ir kt. Keista, bet mažesniesiems sekėsi gana gerai, gal todėl, kad 7 kl. mes daug kalbame apie ES valstybes per rusų kalbos pamokas, per etiką diskutuojame apie globalizaciją, teises ir pareigas, migraciją ir emigraciją. Geriausiai sekėsi 6 kl. mokiniui Tomui, 7 kl. mokinei Vaidai, 8 kl. mokiniams Ąžuolui ir Martynai. Dauguma mokinių teisingai atsakė į pusę klausimų. Buvo ir tokių, kurie gyvendami Europos sąjungoje labai mažai domisi tiek savo šalies, tiek ES aktualijomis. Sveikiname nugalėtojus, o visiems linkime būti aktyviais piliečiais.

Mokytoja Reda