Mokiniai aktyviai prisijungė prie akcijos ,,Darom“

Pro mokyklos langus įkyriai braunasi saulutės spinduliai. Už lango jau kvepia PAVASARIU! Taip ir norisi viską metus išbėgti į kiemą, parką ar pasėdėti ant suoliuko prie mokyklos. Tačiau iš po žiemos išlindo visokių šiukšlių kalnai, kol nenulijo gausus lietus, tol akių nedžiugina vaiski žaluma, o tik sklaidosi pernykščiai lapai, riogso nukirstos medžių šakos. Todėl šiandien, prieš išeidami Velykinių atostogų, nusprendėme visi aktyviai įsijungti į kasmetinę švaros akciją ,, DAROM 2019!“12 kartą vyksianti akcija „Darom“ šiemet kviečia atkreipti dėmesį į švarią aplinką ir sveiką gyvenseną!Juk ŠVARI ŠALIS - SVEIKI PILIEČIAI. Sportas, mityba ir šiukšlės .Atrodo nieko bendro tarp šių sričių nėra . Tačiau mes manome kitaip! Septintokai ir devintokai vadovaujami kūno kultūros mokytojo Kęstučio, socialinės pedagogės Astos ir mokytojos Redos labai aktyviai tvarkė mokyklos teritorijos aplinką, pakelę link parduotuvės. Nešė šakas- tai sportas, rinko šiukšles( traškučių  ir sulčių pakuotes, ledų popierėlius) ir galvojo apie sveiką mitybą.     Džiaugėsi galėdami padirbėti gryname ore ir pamąstyti: kas teršia aplinką? Gal tai darome mes patys?

Aštuntokai su auklėtoja Danute ir penktokai su biologijos mokytoja Lina talkino Nemuno kilpų regioninio parko atstovams tvarkant bene gražiausią Lietuvos atodangą ,,Marijos kalną“. Nėra tokios dienos, kad apžvalgos aikštelėje nesustotų tiek Lietuvos , tiek užsienio turistai. Jau eilė metų, kai šiukšlių konteineriai tai pastatomi, tai vėl išnyksta. Sako , labai sunku institucijoms apsispręsti, kas turėtų tvarkyti šiukšles. Dėl nesusikalbėjimo, žmonių aplaidumo, kultūros stokos kenčia gamta. Akcijos tik laikina priemonė sprendžiant šiukšlių problemą.

Būk  sąmoningas ir pilietiškas! Nešiukšlink,  jeigu nori gyventi švarioje ir sveikoje aplinkoje.

Mokytoja Reda