NETRADICINĖ UGDYMO DIENA.,, GEOGRAFIJA AKTYVIAI. MUS SUPANTI APLINKA‘‘

Pavasariškai gražią kovo mėnesio dieną 7 klasės mokiniai, lydimi geografijos mokytojos Jūratės Žilinskienės ir klasės vadovės Danutės Petraškienės išvyko į netradicinio ugdymo pamoką Žuvinto biosferos rezervate.  Mokiniai aktyviai veikė ir ugdėsi pažinimo kompetenciją žaisdami grindų žaidimą, susipažindami su moderniai įrengta ekspozicija, klausydamiesi paukščių garsų. Muziejaus  darbuotoja Jūratė Baublienė mokinius supažindino su muziejaus ekspozicija „Ežero evoliucija“.  Ekskursijos vadovė įdomiai pasakojo apie didžiausią rezervato vertybę – paukščius. Ežerą supančiuose miškuose ir pelkėse aptinkama net 3724 grybų, augalų ir gyvūnų rūšių, 119 iš jų įtraukta į Raudonąją knygą. Didžiulį įspūdį paliko įstabus Žuvinto ežeras su gausybe besiformuojančių judrių salelių – kinių ir plovų.  Paukščius mokiniai stebėjo per teleskopus užlipus į apžvalgos bokštelį pastato viršuje. Klausydamiesi informacijos septintokai sužinojo kas yra aukštapelkė, susipažino su čia perinčiais ir tik pailsėti užsukančiais paukščiais, gyvūnais, žuvimis, augalais.  400 metrų nukeliavę, mokomuoju pažintiniu taku, praktiškai stebėjo ežero pakrantės augaliją ir paukščius. Tako gale pakilo į stebėjimams suręstą apžvalgos bokštelį.  Pamoka natūralioje gamtoje, pojūčiai, potyriai abejingų nepaliko. Refleksijoje netrūko klausimų, o rezervato darbuotoja pakvietė ateityje aplankyti ir Buktos miško pažintinį taką.

Geografijos mokytoja Jūratė Žilinskienė