Netradicinės pamokos prekybos centre

Smagiausios pamokos, dažniausiai, būna už mokyklos ribų. Todėl šiandien, 4 klasės mokiniai, per dailės ir technologijų pamokas, vyko į Prienų prekybos centrą Maxima. Ten jie apžiūrėjo, tyrinėjo prekių pakuotes, skaitė informaciją, pateiktą pakuočių etiketėse. Taip pat išsiaiškino, kodėl svarbu, perkant prekę, susipažinti su etiketėje pateikta informacija. Tyrinėjant maisto pakuotes, mokiniai pritaikė jau turimas žinias ir įvardino, kurie produktai yra mišiniai, o kurie grynos medžiagos. Susipažinus su prekių rūšimis ir gausa, mokiniai turėjo atlikti praktinę užduotį. Pirmiausiai pasiskirstė poromis. Tuomet reikėjo sugalvoti, ką valgys pavakariams ir  suskaičiuoti savo išlaidas. Tam turėjo užpildyti paruoštas lenteles. Čia reikėjo pritaikyti matematines žinias. Tai vieninių ir sudėtinių matinių skaičių daugyba, sudėtis, atimtis arba dalyba. Džiugu, kad visiems pavyko atlikti užduotį. Smagiausias dalykas parduotuvėje – apsipirkimas! Todėl visi pasklido po prekybos centrą išsirinkti sau norimų skanėstų ar kitų prekių. Išsirinkę po keletą prekių, mokiniai rinkosi prie kasos, kad galėtų atsiskaityti už savo prekes. Čia jie susipažino su įvairiais atsiskaitymo už pirkinius būdais. Pasirinkę savitarnos kasą, kiekvienas galėjo savarankiškai nuskanuoti prekės kodą, surasti paieškos laukelyje reikiamą prekę ir už jas sumokėti pasirinktu atsiskaitymo būdu. Šaunu, kad mokiniai gebėjo atsiskaityti ne tik banknotais ir monetomis, bet ir banko kortele.

Šių pamokų metu mokiniai patyrė gerų emocijų bei ugdėsi komunikavimo, pažintinę, socialinę kompetencijas.

Dėkojame administracijai už suteiktą galimybę mokytis už mokyklos ribų.

4 klasės mokytoja Daiva