„Makaronų tiltai“ 2024

Po ilgesnio tarpo dėl pandemijos, simboliškai gražią Pavasario lygiadienio popietę į Prienų „Žiburio gimnaziją“ rinkosi 4 mokinių komandos iš Prienų rajono mokyklų. Mokyklų komandas paskatino dalyvauti renginyje Lietuvos „Tūkstantmečio mokyklų“ STEAM pažangos plane numatytos veiklos rajone. Šiame renginyje vyko atranka į respublikinį baigiamąjį renginį Vilniuje, kur suvažiuos visų atrankų Lietuvoje nugalėtojai. Į renginį pareiškė norą vykti mūsų mokyklos 7 kl. mokiniai Donata Seiliūtė, Patricija Trakymaitė, Pijus Trakymas ir Vytautas Vinkleris. VGTU dėstytojas komandoms pristatė tiltų statybos technologijas, davė reikšmingų patarimų kaip iš makaronų pakelio, bei plastilino sumontuoti makaronų tiltą atitinkantį tam tikrus standartus. Nugalės ta komanda, kurios tiltas išlaikys didžiausią svorį. Mūsų komanda buvo paminėta kaip vienintelė, kuriai net 3 kartus, konstruojant tiltą, teko keisti konstrukcijos sprendimus, ir už tai pagirta. Mūsų komandos tiltas išlaikė 1,5 kg. Nugalėtojais tapo komanda, kurios tiltas išlaikė 4,1 kg ir tai Prienų rekordas per visus rengtus konkursus. Mokiniams, dalyvavusiems renginyje, buvo emociškai smagu stebėti savo, bei kitų pasiektus konstravimo rezultatus.

IT mokytojas Žydrūnas Tautvydas