Išvyka į Vilnių

Vieną gražią rudens dieną ketvirtokai vyko į Vilnių, kur dalyvavo ekskursijoje „Laiko mašina per 700 metų“. Ši ekskursija organizuojama visiems Lietuvos moksleiviams ir mokytojams Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga. Tai kelionė laiku per amžius nuo miesto įkūrimo XIV a. iki XXI a.

Pirmiausia atvykome į Katedros aikštę, prie paminklo kunigaikščiui Gediminui. Visi smalsiai jį apžiūrinėjome, tyrinėjome, nes juk jo dėka nuskambėjo Vilniaus vardas. Ant paminklo radome QR kodą, kurį nuskanavus sulaukėme pačio kunigaikščio Gedimino skambučio. Buvo tikrai įdomu išklausyti jo pasakojimo. Netrukus prie mūsų prisijungė gidė, kuri pradėjo ekskursiją laiku. Pirmiausia ji su mumis prisiminė Vilniaus legendą, kunigaikščio Gedimino svarbą Vilniaus įkūrimui. Smagu, kad mums puikiai sekėsi atsakinėti į pateiktus gidės klausimus. Po to ji mus pamokė pasisveikinti riteriškai. Tada visi patraukėme prie seniausio pastato. Gidė mums papasakojo, kaip atskirti senus pastatus nuo šiuolaikinių. Sužinojome, kas yra gotikinis stilius. Įdomu buvo patiems pabandyti iš kaladėlių „sumūryti“ seniausio pastato sieną. Visiems puikiai pavyko. Tęsdami ekskursiją Senamiesčiu, skaičiavome gotikinio stiliaus pastatus. Toliau sustojome prie statulos, kur žmogus, keistoje pozoje, laikė žibintą. Kartu su gide išsiaiškinome, jog tai žibintininkas. Tai žibintų uždegėjas ir prižiūrėtojas. Kadangi elektros nebuvo, todėl gatvėse šviesdavo žibintai. O kaip juokinga buvo, kai visi bandėme pamėgdžioti žibintininko pozą! Šiek tiek vėliau nukeliavome prie kažkokių rūmų. Kai atidžiau apžiūrėjome teritoriją ir pastatą supratome, jog atkeliavome prie Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų. Gidė pamokė, kaip sužinoti, ar Prezidentas Lietuvoje, ar išvykęs. Taip pat pabuvojome buvusiame kunigų seminarijos kiemelyje. Po to patraukėme prie Vilniaus Universiteto. Ten dėmesį patraukė universiteto bibliotekos durys. Jos buvo išraižytos įvairiausiais piešiniais. Su lupos pagalba tyrinėjome smulkiausius raštus. Gavome užduotį, surasti pasislėpusią katę. Džiaugiamės, kad pavyko ją surasti. Ekskursiją baigėme Katedros aikštėje, kur apibendrinome sužinotą informaciją, pasidalinome patirtais įspūdžiais. Atsisveikinę su gide, tęsėme pasivaikščiojimą Bernardinų sode. Aplankėme Vilniaus katedrą. Pasigrožėjome jos architektūra, šventų paveikslų įvairove. Tada nusprendėme išbandyti savo jėgas ir įkopėme į Gedimino pilies kalną. Ten atsivėrė nuostabi, rudens spalvomis pasipuošusi Vilniaus Senamiesčio panorama. Kitoje pusėje matėsi šiuolaikinio Vilniaus vaizdai. Įdomu buvo juos palyginti. Pailsėję ir pasigrožėję gražiais vaizdais, sėkmingai grįžome į autobusiuką.

Pilni įspūdžių, su gera nuotaika ir daina atsisveikinome su sostine ir laimingi grįžome namo.

4 kl. mokytoja Daiva, mokinės Viktorija ir Iveta