Kodėl reikia rūšiuoti atliekas?

Mokyklos antrokai lankėsi Balbieriškio rūšiavimo centre.  Mokiniai jau žino, kad atliekos- tai nereikalingi , sugedę daiktai: sulūžę žaislai, maisto likučiai, seni  batai, ir drabužiai, buteliai, indeliai. Rūšiavimo centro darbuotojas  Arvydas Levinskas  papasakojo, kad išmestos lauk atliekos vadinamos šiukšlėmis. Šiukšlės kaupiamos specialiai įrengtose vietose - sąvartynuose. Rūšiavimo centre mokiniai atsineštas atliekas sudėjo į joms skirtus konteinerius. Antrokai sužinojo, kad dalį atliekų, jas perdirbus, įmanoma panaudoti dar kartą. Buvo įdomu atsakinėti į surengtos viktorinos klausimus. Kodėl šiukšlės pavojingos gamtai, žmonėms? Kas būtų jeigu jų netvarkytume? Kur dingsta išmesti maisto likučiai, sodo ir daržo atliekos, nukritę medžių lapai? Visi džiaugėsi gautais  viktorinos apdovanojimo prizais.

Mokiniai naudodamiesi  įgytomis žiniomis ir  praktine veikla prisidės prie atliekų rūšiavimo ir gamtos saugojimo.

Mokytoja Ramutė