Integruota istorijos-geografijos netradicinė ugdomoji veikla „Pažinkime gimtąjį kraštą“

Pilietines ir tautines, dvasines, kultūrines vertybes ir  nuostatas mokiniai sėkmingai ugdosi tada, kai jie įgyja žinių apie savo gyvenamąją vietovę. Pažindami mus supančią aplinką, suvokdami istorinio ir kultūrinio paveldo, gamtinio paveldo vertę, mokiniai pradeda visa tai branginti ir puoselėti. Kiekvieno vaiko pažinimas prasideda nuo gyvenamosios aplinkos pažinimo, jos išskirtinumo, unikalumo suvokimo. Šiandien istorijos ir geografijos mokytojos pakvietė visus 5-10 klasių mokinius į pažintinę netradicinę ugdomąją veiklą Balbieriškio miestelyje. Kiekvienos klasės mokiniai kartu su dalyko mokytojais keliavo gamtinių ir istorinių užduočių takais, prisiminė miestelio kilmės istoriją,  aplankė parką, paminklus- pagerbdami žymius kraštui žmones, bažnyčią. Pasiekę, Balbieriškio atodangos apžvalgos aikštelę, gėrėjosi unikaliu, vienu iš gražiausių Lietuvos peizažų. Stovėdami ant apžvalgos aikštelės matė  Nemuno vingį, šilais apaugusius krantus. Sugrįžę  į mokyklą reflektavo pristatydami  atliktas užduotis, dalinosi įspūdžiais. Dėkojame mokytojai Jolitai Staselienei, mokytojai Ritai Šalčiūtei, mokytojai Linai Guobienei, mokytojams Kęstučiui Žilinskui ir Žydrūnui Tautvydui, kurie talkino mokiniams keliaujant gimtinės takais.

Geografijos mokytoja Jūratė Žilinskienė