Didieji mažojo kepėjo džiaugsmai

Kai už lango gražus ruduo, ketvirtokai leidosi į kelionę. Jie turėjo edukaciją “Didieji mažojo kepėjo džiaugsmai”. Edukacija vyko Alytaus STEAM atviros prieigos centre, Maisto technologijos, kulinarinio meno ir sveikatinimo laboratorijoje. Pasitikusi mus, mokytoja papasakojo apie kultūrinį paveldą ir paskaitė senųjų gaminių receptų. Buvo daug nesuprantamų žodžių…

Laboratorijoje, pasipuošę baltomis prijuostėmis, gaminome 3 rūšių sausainius. Kad sausainiai gerai iškeptų ir būtų vienodi, tešlą reikėjo sverti po 12 g. Oi kiek buvo skaičiavimo! Kitai grupelei teko gaminti dviejų spalvų sausainius ir juos sudėlioti kaip mozaiką. Trečioji grupelė  gamino erdvinius sausainius, susidedančius iš 3 dalių. Kol sausainiai kepė, vaikai tvarkėsi savo darbo vietas, ruošė arbatą ir dainavo. Po to teko kepinius papuošti: vieni puošė spalvotu glajumi, kiti lipdė su klijais ar tepė blizgančia glazūra. Svarbiausia, kad viskas valgoma! Kol skanėstai džiūvo, mus pakvietė apsilankyti lauko klasėje “Kupole”, apžiūrėti kačiukų parodą, bei balsuoti už įdomiausią moliūgą.

Tokios pamokos visada greit praeina. Belieka kepiniai krepšeliuose ir smagūs prisiminimai.

Mokytoja Danguolė