Nepatogaus kino klasė – filmai, padedantys augti

Čia pristatomi filmai, padedantys kalbėti svarbiomis, tačiau ne visada patogiomis socialinėmis temomis. Skatina mokytis, pažinti visuomenės įvairovę ir apmąstyti šiandienos iššūkius žiūrint kiną klasėje. Dokumentika – išskirtinis kino žanras, kviečiantis pažinti mus supantį pasaulį per asmenines neišgalvotas istorijas, ugdantis mumyse empatiją, kritinį mąstymą, žingeidumą, skatinantis tapti aktyviais, pokyčius įtakojančiais visuomenės nariais.

Šiandien 5-6 klasių mokinius edukatorius Vakaris ir etikos mokytoja Reda pakvietė pažiūrėti ir aptarti filmą ,,Vėjas, vanduo ir saulė“. Mokiniai susipažino su Berniuko be rankų gyvenimo istorija. Pamatė, kaip gyvena vaikai Irane, kodėl net 40 tūkstančių vaikų negali lankyti mokyklos. Sužinojo kokios vertybės svarbios jų gyvenime, diskutavo apie tai, ko dažnai mes nepastebime ir nevertiname. Šis filmas tikrai augino mumyse pasitikėjimą, pagarbą negalią turintiems, bet ne bejėgiams žmonėms.

Mokytoja Reda