Knyga ir aš

S. Smailsas yra pasakęs: ,,Žmogų visada galima pažinti iš jo skaitomų knygų.“ Daugelis suprantame ir žinome: šiandien sudominti jaunąją kartą knyga yra sunkus ir Sizifo darbui prilygstantis užmojis. Kai daugelis jau esame pavargę žiūrėti į kompiuterio ekraną, trūksta tiesioginio ir šilto tarpusavio bendravimo, knyga tarsi leidžia pasinerti į nuotykių pasaulinį ir trumpam atsikvėpti, patirti neįtikėtinų nuotykių, pakeliauti po nežinomus kraštus, susipažinti su įdomiais žmonėmis. Penktos klasės mokiniai visą pirmąjį pusmetį turėjo laiko pasiruošti ir pristatyti ilgalaikį projektinį namų darbą ,,Kas gyvena knygos dėžutėje?“ Mokiniai savarankiškai skaitė pasirinktą knygą, pildė klausimyną ir kūrė ypatingą knygos ,,dėžutę“, kurioje apgyvendino kūrinio veikėjus, pavaizdavo veiksmo vietą. Egidijos kūrybinis darbas sukurtas kaip pašto dėžutė, kur galima įmesti kūrinio veikėjui parašytą laišką, galbūt sveikinimą.

Kviečiame virtualioje erdvėje susipažinti su mokinių kūrybiniais darbais, o jei bus galimybė, darbus eksponuosime mokyklos bibliotekoje.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rita Šalčiūtė