„Makaronų tiltai“ mūsų mokykloje

Bebaigiant šiuos mokslo metus, mokyklos imasi įvairių netradicinių veiklų. Tą skatina daryti ir pastarosiomis dienomis tvyrantis karštis. Ne išimtis ir mūsų mokykla. Karštą birželio 20 d. mokiniai susirinko į kiek vėsesnę aktų salę, kur vyko „Makaronų tiltų“ konkursas. Renginį vedė mokytojas Žydrūnas Tautvydas, o jam talkino Martynas ir Džiugas iš 8 klasės, bei Henrikas iš 9 klasės. Šie mokiniai jau dalyvavę rajoniniame renginyje ir turintys patirties. Išklausę instruktažą, mokiniai skirstėsi komandas po 4, pasirengė planą, ieškojo informacijos internete,  bei visą valandą iš pateikto spagečių pakelio bei 4 gabalėlių plastilino konstravo tiltus. Vieniems sekėsi geriau, kiti pyko, jog plastilinas nelipo, tačiau tie, kas tikslo siekė, sukonstravo reikalavimus atitinkančius tiltus. Ir išties, pripažino visi, jog plastilinui gerai sulipti buvo netinkamos sąlygos – per šilta. Nors sukonstruoti tiltai nepasižymėjo dideliu tvirtumu, tačiau 7 klasės „Flinstounų“ komandos tiltas sugebėjo atlaikyti 600 g. svarmenį, jie ir tapo konkurso nugalėtojais. Visoms komandoms buvo įteiktos padėkos, o komandai nugalėtojai – saldus prizas.

Renginyje integruoti keli mokomieji dalykai, tai ir fizika, ir technologijos, ir matematika, ir IT. O, svarbiausia, mokiniai turėjo galimybę išreikšti savo kūrybiškumą. Renginys daugumai mokinių patiko ir buvo išreikštas pageidavimas surengti ir kitais metais.

Žydrūnas Tautvydas