Aš - muiliukas, o ne torčiukas

Mokykloje vyko edukacinis užsiėmimas pradinių klasių mokiniams – muilo gamyba ,,Aš -  muiliukas, o ne torčiukas“, kurį vedė Nemuno kilpų regioninio parko darbuotoja Ramutė Milušauskienė.

Visi žinome, kad muilas – skystas arba kietas – yra asmens higienos ir skalbimo priemonė. Bėgant amžiams jis tapo neatsiejama gyvenimo dalimi. Kiekvienas, pirkdamas muilą, kreipia dėmesį į jo formą, kvapą, spalvą.

Vaikai sužinojo istorinius faktus apie muilą, gamybos technologijas ir naudojamas priemones prieš šimtus metų ir dabar. Naudojami eteriniai aliejai, džiovinti augalai, kurie muilui suteikia malonų kvapą. Muilo gabaliukai turi formą.

Praktinio užsiėmimo metu mokiniai pasigamino pasirinktos formos, spalvos, įvairių kvapų muilą bei pagilino pažinimo ir meninę kompetencijas.

Mokytoja Irena Petraškienė