Projektas ,,Naktis mokykloje“ keičia formatą

Jau bene dešimtmetį mūsų mokykloje vyksta prevencinis projektas ,,Įkalinti mokykloje“, tačiau keičiantis laikmečiui ir pats projektas keičiasi, vis labiau prisitaiko prie mokyklos vizijos ir ugdymo(si) tikslų. Kadangi mokykla yra gamtosauginė, gyvename nuostabiame gamtos kampelyje Nemuno kilpų regioniniame parke, todėl šiemet savo projektą nusprendėme pakreipti kita linkme ir pavadinti ,,Mokomės kitaip. Kitas požiūris į mokymąsi“. Projekto devizu pasirinkome žodžius ,,Jei rytais ilgiau miegočiau ar tikrai mažiau žinočiau?“. Gegužės 17 d. nuo pat ryto mokykloje buvo nepaprastas sujudimas. Kol vieni sėdėjo tradicinėse pamokose, kiti 7-9 klasių atstovai (viso 22 mokiniai)  nekantriai laukė prasidėsiančios veiklų dienos „Mokomės kitaip“. Pagaliau mokykloje pamokos baigėsi ir projekto dalyviai, susėdę į mokyklinį autobusą, išbilda į Birštoną.

15 valandą Nemuno kilpų regioninio parko lankytojų centre mūsų jau laukia gera mokyklos bičiulė Ramutė Milušauskienė. Trumpai supažindinusi su centro ekspozicija mokinius suskirsto į dvi komandas. Kiekviena komanda gauna žemėlapį bei užduočių lapą su užuominomis ir klausimais. Skiriamas 2 valandų laikas surasti 19 nurodytų objektų, atsakyti į klausimus ir nusifotografuoti prie to objekto. Į visas puses pabyra mokiniai: kas į pagalbą pasitelkia geografijos žinias, kas kompiuterines technologijas, tačiau visiems tenka pasyvų sėdėjimą iškeisti į aktyvų judėjimą ir kitokį pažintinį mokymąsi.17 val. pavargę, bet atlikę visas užduotis susėdome refleksijai lankytojų centre. Apdovanoti saldžiais prizais, padėkoję už įdomią pamoką, skubame į Prienų krašto muziejų. Čia prasidėjo renginiai skirti ,,Tarptautinei muziejų nakčiai“. Pasiklausome konstruktorių pristatymo apie sklandytuvą LAK-12, apžiūrime parodą ,skirtą ANBO II, išklausome informatyvų muziejaus darbuotojos  pasakojimą apie atnaujintas krašto muziejaus ekspozicijas ir savo žinias pasitikriname dalyvaudami 2 viktorinose, skirtose kunigui J.Zdebskiui ir keliautojui M. Šalčiui. Išsiaiškiname, kokie giminystės ryšiai sieja garsųjį rašytoją Justiną Marcinkevičių ir mūsų socialinę pedagogę Astą Marcinkevičienę. Praturtėję žiniomis, grįžtame į mokyklą.Truputį atsikvėpę, pasistiprinę ir persirengę skubame į aktų salę, kur visų lauke šokių treneris Nerijus Kimbirauskas. Jis jau pasiruošęs pamokyti Zumbos judesių.Tai puikios treniruotės tiems, kurie nori sumažinti savo kūno svorį, išlaikyti tinkamą kūno tonusą ir išvaizdą. Atrodo, kad Jūs tik šokate, tačiau iš tikrųjų atliekant šį tam tikrą specifinių pratimų kompleksą, specialiai sukurtą įvairių grupių raumenims, padedate ne tik sau atrodyti puikiai, tačiau ir pagerinate savijautą bei nuotaiką. Pamokėlė neprailgsta ir netrukus kai kurie jaučiasi tarsi profesionalūs šokėjai. Gerai apšilus, visų laukia mokytojas Kęstutis sporto salėje: čia vyksta futbolo, krepšinio varžybos, o norintys šokti-siaučia diskotekoje. Laikrodžio rodyklės artėja prie 12.Kaip toj pasakoj, dar pirmiesiems gaidžiams neužgiedojus, turime grįžti į namus, todėl visų jau laukia mokyklinis autobusas. Vairuotojas Jonas saugiai išvežioja visus po namus. Gera žinoti, kad rytoj galėsime ilgiau pamiegoti, nes penktadienio pamokų užduotis visi atlikome puikiai.

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje

Mokytoja Reda