,,Jei prakalbėtų, daug pasakytų...“

Močiute, leiski man padūzgint kalvaratą,

Aš pradedu suprasti, ką jis sako...

Jo žodžiai – tai tava lopšinė,

Ten saulė, mėnuo ir Tėvynė

Irena Straukienė

Mūsų mokyklos mokiniai septintokai Mantas, Lukrecija ir šeštokė Gerda dalyvavo  respublikiniame kūrybinio etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse ,,Jei prakalbėtų, daug pasakytų...“ skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Renginį organizavo Kauno tautinės kultūros centras. Lukrecija, Mantas, Gerda pristatė etnografinius namų apyvokos daiktus. Mokiniai kūrybiškai atskleidė pasirinktų etnografinių namų apyvokos daiktų prasmę bei reikšmę žmogui. Savo pristatymą pagyvino mokytojo Sauliaus paruoštu muzikiniu kūriniu. Už etninės kultūros vertybių puoselėjimą, siekiant pažinti, rinkti ir saugoti senuosius etnografinius  namų apyvokos daiktus, už kūrybiškumą ir dalyvavimą respublikiniame  kūrybiniame etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse ,,Jei prakalbėtų, daug pasakytų...“, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai,  mokiniai ir  juos ruošę mokytoja, buvo apdovanoti Kauno tautinės kultūros centro padėkomis. Visi džiaugėmės salėje eksponuojamomis darbų nuotraukomis. Mokiniai pagilino asmeninę, pažinimo kompetenciją savo darbais prisidėjo prie tautine savimone pagrįstos istorinės atminties formavimo.

Dėkojame Manto mamai Rasai Charbakienei už įspūdingą pavasarinę puokštę, ūkininkei Vaivai Buliauskienei už skanius įvairių skonių sūrius.

Mokytoja Ramutė  ir mokytojas Saulius