Tolerancijos ugdymo centras

Maldos neskamba, bet atmintis gyva

Lygiai prieš 82 metus, galbūt, tokią pačią gražią rugpjūčio dieną, nutrūko žydiškos maldos žodžiai, nutilo vaikų juokas Balbieriškio miestelyje. Visi žydai buvo išvaryti iš savo gimtųjų namų į Prienus ir Marijampolę ir sušaudyti ten masinių žudynių vietoje.

Šiandien  prie buvusios paskutinės Balbieriškio sinagogos buvo atidengtas paminklinis akmuo, žymintis čia veikusių maldos namų vietą. Tai Jakovo Bunkos ir Geros valios fondo dovana Balbieriškio miesteliui. Džiaugiamės, kad simboliniame paminklinio akmens atidengimo renginyje dalyvavo Prienų rajono meras Alvydas Vaicekauskas, vicemerė Laimutė Jančiukienė, kultūros ir turizmo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis, seniūnė Sigita Ražanskienė, rajono tarybos nariai, Kauno, Alytaus, Kalvarijos gimnazijų TUC atstovai, krašto muziejaus komanda,  mokiniai, tėveliai.     Savo dalyvavimu renginyje Balbieriškį pagerbė Izraelio ambasadorė LT Hadas Wittenberg Silverstain, JAV ambasados laikinasis reikalų patikėtinis Tamir Waser, Vokietijos ambasados LT kultūros skyriaus vedėja Anja Luther,  LR Vyriausybės premjerės patarėja Kultūros klausimais Gabrielė Žaidytė, LR Seimo Istorinės atminties komisijos pirmininkė Paulė Kuzmickienė, LŽB pirmininkė Faina Kukliansky, Kauno žydų bendruomenės pirmininkas Gercas Žakas,Tarptautinės komisijos sekretoriato vadovo pavaduotoja, švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė , Jakovo Bunkos Labdaros ir paramos fondo Vydantysis direktorius Eugenijus Bunka.  Su miestelio istorija susirinkusius supažindino istorijos žinovas V.Rymantas Sidaravičius, muzikiniais kūriniais susirinkusius linksmino buvę mokyklos mokiniai Gerda, Martyna, Jomantas bei  ,,Ringučio“ šokėjai. Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie renginio organizavimo sėkmės.

Daugiau nuotraukų kvitrina.com

Organizatorių vardu mokytoja Reda