Tolerancijos ugdymo centras

Tęsiame TOLI projekto veiklas

Apie žydiškąją Balbieriškio, Prienų krašto istoriją mokiniai jau nemažai girdėjo įvairių renginių metu. Glaudūs ryšiai mūsų mokyklą sieja su Kauno žydų bendruomene.Šiandien tęsdami projekto veiklas mokiniams parodėme Choralinę Kauno sinagogą. Tai – vienintelė veikianti sinagoga Kaune nuo 1948 metų. Nebarokinio stiliaus sinagoga „Ohel Jaakov“ („Jokūbo palapinė“) buvo pastatyta apie 1874 metus pirklio Levino Minkovskio (pasaulinio garso mokslininkų Oskaro ir Hermano Minkovskių tėvo) valdoje, manoma, pagal gubernijos inžinieriaus Justino Golinevičiaus projektą. Daug kalbėta apie holokaustą..., bet mažai kas žino, kad prieš prieš 78-erius metus įvykdyta vaikų akcija, kurios metu buvo nužudyta apie 2000 vaikų. Sinagogos kieme stovi paminklas Holokausto metu nužudytiems vaikams atminti „Vaikų Tora“ (skulptorius – Robertas Antinis). Lankydamiesi tokiose vietose ugdomės tolerantiškumą, puoselėjame istorinę atmintį, mokomės suvokti  šiandienos baisumus Ukrainoje.

Projekto vadovės Asta ir Reda