author footer link can be edited or disabled only in full version

Tolerancijos ugdymo centras

Šiandien minima Gedulo ir vilties diena

     1941 m. birželio 14 d. lietuviai ištisomis šeimomis buvo tremiami į Sovietų Sąjungos gilumą, Sibirą.Iki šiol tai prisimename, kaip ypatingai skaudų įvykį visai Lietuvai.

     Iš Sibiro daug lietuvių ir nebegrįžo..

    Praeitis gyva tol, kol ją prisimename. Trėmimai nėra tik mokykliniuose ar istorijos vadovėliuose užfiksuoti skaičiai, vietovės bei datos. Prabėgo 81 –eri metai, kasdien vis mažiau lieka gyvų liudininkų, atmenančių skaudžias patirtis. Išgirskime ir nepamirškime jų pasakojimų, padarytų nusikaltimų žmogiškumui ir likime vieningi puoselėdami tai, ką turime brangiausio – gyvybę ir laisvę. Jau nuo praeitos savaitės mūsų mokiniai pradėjo dalyvauti šiai dienai skirtuose renginiuose.

     5-10 klasių atstovai su mokytoju Kęstučiu birželio 10 d. dalyvavo netradicinėje pamokoje, skirtoje Gedulo ir vilties dienai, kurioje pagerbė Laisvės kovotojų Lukšų šeimą. Renginio metu aplankė paminklą Tauro apygardos partizanams bei ekspoziciją "Laisvės kovos Šilavoto krašte", Degimų - Vilkų kautynių vietą Klebiškio miške, aplankė Lukšų šeimos sodybą Juodbūdžio kaime, o netradicinės pamokos pabaiga vyko Veiverių Skausmo kalnelyje.Pamoką organizavo Prienų krašto muziejus. 

    Tarptautinė Komisija šiais metais pakvietė Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigas paminėti Gedulo ir vilties dieną – birželio 14 – ąją pilietine iniciatyva „Vilties žiedas“. Todėl Etikos pamokų metu septintokai ir devintokai prisiminė skaudžius istorijos puslapius, gamino ramunių ir rugiagėlių žiedus. Baltos laukų ramunės  simbolizuoja viltį, kurią tremtyje turėjo žmonės. Mėlynos rugiagėlės  siejamos su mėlyna – geltona spalvomis, kurios yra Ukrainos vėliavos spalvos ir kurios šiuo metu gausiai sutinkamos Lietuvoje. Šiandien mokyklos sodas ir aktų salė pražydo baltomis ir mėlynomis gėlėmis.Bendrame rate stovėjo ir ukrainiečių vaikai,puikiai suprasdami, kas yra tremtis ir savo patirtimis skelbdami mūsų mokiniams žinią, kad nieko nėra galingesnio už tikėjimą, laisvės troškimą ir meilę tėvynei.

                                                                                 Mokytoja Reda