Tolerancijos ugdymo centras

Pasaulinė akcija „Mes prisimename“ – „We remember“

Sausio 27 dieną minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. Prieš 81 metus prasidėjo žydų genocido Lietuvoje laikotarpis. Holokausto metu nužudyta apie 95 proc. tuo metu Lietuvoje gyvenusių žydų. Kasmet sausio 27-ąją minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena ir (šiemet 77-osios) Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos išlaisvinimo metinės.Tolerancijos ugdymo centro komanda (mokytojai Reda , Saulius ir soc.pedagogė Asta) jau tradiciškai 6 kartą dalyvavome Tarptautinės komisijos ir Ariogalos gimnazijos organizuojamoje nacionalinėje meninėje konferencijoje „Istorijos pasakoja...“ Ariogalos kultūros ir laisvalaikio centre.

Mokykloje tuo metu direktorius Stasys ir istorijos mokytoja Jolita mokinius pakvietė į netradicinę pamoką, kurios metu mokiniai buvo raginami prisiminti vykusį Holokaustą – nekaltai nužudytus žydus bei „sulaužytus“ žmonių likimus. Nors sausio 27 d. susijusi su 1945 m. Aušvico koncentracijos stovyklos kalinių išlaisvinimu, tačiau buvo kalbama ir apie  Štuthofo koncentracijos stovyklą , kurioje žmonės buvo „surūšiuojami“ ir siunčiami į kitas stovyklas ...

Dalyvaudami akcijoje ,,Mes prisimename“ pagerbėme 6 milijonų nužudytų žydų atminimą.

Mokytoja Reda