„Antanas nori būti ore “ - istorijos pamoka kitaip

Taip taip, tai tikrai istorijos pamokos tema 5klasėje. Tema penktokus nustebino: kas tas Antanas ir kaip jis susijęs su Lietuvos aviacijos istorija? Ieškojome atsakymo, o jis visai paprastas. Lėktuvų konstruktorius  Antanas Gustaitis  tarpukariu sukūrė žvalgybai skirtus lėktuvus ANBO,  kurie pelnė apdovanojimus visoje Europoje, o  lėktuvo pavadinimas reiškė Antano svajonę- būti ore, skraidyti.

Pamokos metu susipažinome su lietuvių laimėjimais aviacijos srityje  tarpukariu: didžiavomės lietuvių lakūnais Steponu Dariumi ir Stasiu Girėnu, jų pastangomis išgarsinti Lietuvos vardą. Pabandėme  ir mes, penktokai,  tapti konstruktoriais. Sukonstravome savo lėktuvėlius ir pasivaržėme, kurio lėktuvėlis skrenda toliau, kurio kyla aukščiau. Taigi pabuvome inžinieriais ir aviatoriais. Kiti mokiniai sukūrė plakatus, kuriais pasitiktų grįžtančius iš žygio lakūnus.

Smagi buvo pamoka, nutarė mokiniai. Ir pasimokėme, ir paskraidėme, aišku svajonėse, bet kas žino -gal ateityje iš tiesų tapsime lakūnais?

Istorijos mokytoja J. Staselienė