Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Gyvename žemėje , kurią  mūsų  protėviai  Lietuva pavadino. Kurią kūrė, mylėjo, saugojo ir gynė…

Taip pradėjome renginį, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti mūsų mokykloje. Istorijos mokytoja pasiūlė mokiniams pakeliauti  laiko keliu po mūsų valstybės istoriją.

Keliaudami sutikome istorines asmenybes: 5kl. pakvietė mus į Lietuvos valdovo Mindaugo karūnavimo iškilmes, 6kl. pagarsino LDK valdovo Gedimino laiškus, 7kl. pakvietė  pamatyti  valdovą Jogailą ir Lietuvos krikštą, aštuntokai priminė valdovo Vytauto nuopelnus, sutikome čia ir lietuvių tautinio atgimimo veikėjus-M. Valančių, J. Basanavičių. Virtualiai nukeliavome į Signatarų namų kambarį, kuriame buvo pasirašytas nepriklausomybės aktas, pamatėme šį dokumentą, sužinojome apie jo priėmimo istorines aplinkybes. Na, o gausus būrys mūsų mokyklos mokinių – šokiu   ir daina pasveikino bendruomenę šia ypatinga istorine proga.

Renginio metu tradiciškai buvo pagerbti mokiniai surinkę per 2023-2024m. po 100 dešimtukų. Mokyklos direktorius jiems įteikė po simbolinį padėkos obuolį bei padėkos raštus.

Istorijos mokytoja J. Staselienė