Pamokos kitaip

Šiandien 8 ir 7 klasių mokiniai lankėsi Prienų krašto muziejuje. Muziejuje vyksta įvairūs renginiai skirti Lietuvių kalbos dienoms. Dalyvavome netradicinėje pamokoje, kurią vedė  Prienų „Žiburio“ gimnazijos ir Prienų Revuonos pagrindinės mokyklos mokytoja Levutė Karčiauskienė ir Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokytoja Živilė Jurkšienė. Mokiniai dirbo grupėmis. Buvo pateikta teorinė medžiaga apie Prienų krašto kalbininkus: Joną Kazlauską ir Antaną Lyberį. Įsivertinimui reikėjo atlikti kryžiažodį. Mokiniai pristatė 3 vietovardžių sudarymo principus: priešdėlinius, priesaginius ir sudurtinius. Pateikė Prienų rajono vietovardžių pavyzdžių. Žinias įtvirtino atlikdami Kahoot užduotis, nustatydami vietovardžio sandarą. Nugalėtojų komanda gavo saldžius prizus. Pamokos metu pagilinome pažinimo, IT, komunikavimo kompetencijas.

Po to apžiūrėjome parodą ,,Paliesk lietuvių kalbą rankomis“. Kitą savaitę mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Rita vykdys refleksiją, pasidalins savo mintimis ir žiniomis, kuriomis praturtėjo dalyvaudami netradicinėje pamokoje.

Mokytoja Reda