Žodžio ir žmogaus draugystė

2022 m. pabaigoje jau antrą kartą buvo organizuojamas moksleivių kūrybinis konkursas Mūsų kalbinis kultūrinis kraštovaizdis“, skirtas Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Konkursą rengė Lituanistų sambūris drauge su Valstybine lietuvių kalbos komisija, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu, Lietuvių kalbos institutu, Lietuvių kalbos draugija. Konkurso tikslai – stiprinti Lietuvos ir užsienio mokyklų 1-12 klasių mokinių kalbinę ir kultūrinę savimonę, asmeninį ryšį su lietuvių kalba, skatinti mokinius atlikti tiriamuosius darbus ir kūrybiškai išreikšti bei atskleisti savo gyvenamosios aplinkos kalbinio kultūrinio kraštovaizdžio (vietovardžių, gatvių pavadinimų, viešų iškabų, įstaigų pavadinimų, atminties ženklų bruožus, skatinti kalbinę, kūrybinę raišką. Paskatinta lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos šiame konkurse nusprendė dalyvauti ir mūsų mokyklos 7 klasės mokinė Egidija Binderytė. Mokinė konkurso organizatoriams pateikė rašinį „Dzūkių čiulbėjimas“. Aišku, su jauduliu ir nekantrumu laukėme konkurso rezultatų paskelbimo!

Konkursas sulaukė didžiulio dėmesio, gauta virš 150 darbų. Konkurse dalyvavo moksleiviai iš visų Lietuvos regionų mokyklų, JAV, Lenkijos, Airijos, Norvegijos. Kiekvienas darbas buvo įvertintas lituanistų komisijos, darbai buvo vertinami pagal amžiaus grupes. 5-8 kl. grupėje I-oji vieta buvo skirta mūsų mokyklos mokinei Egidijai. Baigiamasis konkurso renginys vyko kovo 1 d. Zoom platformoje. Mokinė kartu su mokytoja nuotoliniu būdu dalyvavo baigiamajame konkurso renginyje, kurio metu pristatė kalbinį Egidijos darbą. Mokinė ir mokytoja buvo apdovanotos padėkomis bei konkurso organizatorių įsteigtomis dovanomis.

Egidijai linkiu ir toliau kurti, puoselėti gražią žmogaus ir žodžio draugystę.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rita Šalčiūtė