Širdis alsuoja gerumu

Kai medžiai barsto kelius auksiniais lapais, kai paukščiai išskrenda į tolimus kraštus, kai saulę vis dažniau keičia lietus ir darganotos dienos, mokykloje kiekvieną mokinį, mažą ir didelį, drąsų ir nerimaujantį, pasitinka širdis, alsuojanti gerumu, – Mokytojas.

Vėjuotą spalio 5 dienos rytą kiekvieną mokytoją pasitiko Mokinių tarybos atstovai ir pakvietė Lietuvos žemėlapyje pasižymėti vietovę, iš kurios mokytojai yra kilę. Tikrai buvo įdomu sužinoti, iš kurios geografinės Lietuvos vietos keliais ir keleliais, greitkeliais ir automagistralėmis Balbieriškio pagrindinės mokyklos mokytojai atvyko ir atvyksta į mokyklą. Netradicines pamokas šią dieną vedė vyresniųjų klasių mokiniai – tai jų Savivaldos diena. Mokytojai buvo pakviesti į netradicinį „seminarą“, kuris susidėjo iš įvairių terapinių ciklų – dainavimo, šokio, poezijos, vaidybos. Matematikos mokytojos D. Petraškienės mokiniai pakvietė visus nusikelti į Mažojo princo planetą ir atsiminti, kad „mes visada esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukiname“. Šokio terapijos moderatorių – mokytojų R. Švedienės ir D. Alaveckienės vadovaujami mokiniai linksmino nuotaikingais šokiais. Anot Muzikos mokytojo S. Kondroto, kiekvienas turime surasti priežastį dainuoti – gražiausios dainos skambėjo irgi mokytojams. Drąsiausi mokytojai buvo pakviesti atlikti praktinę užduotį ir tik visoms penkioms mokytojoms susitelkus pavyko rasti teisingą atsakymą. Kiekvienam mokytojui buvo įteikti nuostabūs rankų darbo suvenyrai. Balbieriškio seniūnė S. Ražanskienė kartu su savo pavaduotoja negailėjo gražių sveikinimo žodžių mokytojų bendruomenei, Tarptautinės mokytojų dienos proga kolektyvui padovanojo rudeninių gėlių puokštę – kompoziciją. Mokyklos direktorius S. Valančius dėkoju mokytojams už sunkų kasdieninį jų darbą, visiems įteikė po kalendorių, kuriame mokytojams bus patogu skaičiuoti mokslo metų dienas, planuoti veiklas ir, aišku, nepamiršti poilsio dienų.

Šaknis augina tėvai, o sparnus – mokytojai. Auginkime ir aukime visi kartu.

mokyklos mokytoja Rita Šalčiūtė