Europos kalbų diena – kas tai?

Pirmą kartą Europos kalbų diena švęsta 2001 metais. Šis renginys, kurį organizavo Europos Taryba ir Europos Sąjunga įtraukė milijonus žmonių iš 45 dalyvaujančių šalių. Įvairiais renginiais buvo švenčiama Europos kalbų įvairovė ir skatinamas kalbų mokymasis. Po šio sėkmingo renginio Europos Taryba paskelbė rugsėjo 26 dieną – Europos kalbų diena.

Šiandien mokyklos kalbų mokytojai pakvietė 5-10 klasių mokinius į integruotą Europos kalbų pamoką, kad bendromis pastangomis, papasakotų  apie kalbų mokymosi svarbą ir išskirtų kalbas, kurių mokėjimas didintų daugiakalbystę ir tarpkultūrinį supratimą; Pamokos metu mokiniai buvo skatinami stiprinti kalbų mokymąsi visą gyvenimą ne tik mokykloje , bet ir už jos ribų, studijų ar profesinėms reikmėms, mobilumo, malonumo ar mainų tikslais. Kalbų būrelio narės Ramunė ir Ernesta pristatė pateiktis ,,Indoeuropiečių kalbų šeima.  Baltų kalbos“. Anglų kalbos mokytoja Neringa įvardino anglų kalbos išskirtinumus ir pakvietė pasitikrinti žinias Kahoot programėlės pagalba, Mokytoja Rita surengė mokiniams viktoriną,kurios metu teisingai atsakę į klausimus ,gavo galimybę po balą prisidėti prie lietuvių kalbos pažymio.Mokytoja Irena įdomiai pristatė lietuvių kalbos abėcėlės raidžių atsiradimo istoriją.Mokytoja Reda deklamavo eilėraštį vokiečių kalba. Šeštos klasės mokiniai Artiomas ir Kira supažindino mokinius, kaip skamba eilėraščiai ukrainiečių kalba.Renginyje dalyvavo ir 2 klasės mokiniai su mokytoja Gražina.Antrokai klausėsi gana įdėmiai ir savo žiniomis aplenkė kai kuriuos vyresniųjų klasių mokinius. Tikimės, kad netradicinė pamoka ne tik suteikė naujų žinių, bet ir paskatino keisti požiūrį į kalbų mokymosi naudą.

Mokytoja Reda