Prisiminus vaikų Velykėles

Pavasaris – gražiausias metų laikas. Senosios Europos mitologijoje, kaip teigia jos tyrinėtoja, archeologė M. Gimbutienė, Paukštė buvo viena svarbiausiųjų deivių. Pirmąjį pavasarį rastą kaušinį senovės žmonės aukodavo gamtos jėgoms, atbundančioms naujam gyvybiniam ciklui. Pirmasis sekmadienis po Velykų  - Atvelykis. Atvelykio savaitgalis geriau žinomas kaip vaikų Velykėlės.

Mūsų mokyklos PUG vaikai su mokytoja Gražina prieš Velykas margino kiaušinius apskritimais ar diskais, pėdelėmis, saulytėmis. Po pavasario atostogų  1-4 klasių mokiniai prisiminė Velykų papročius. Pradinukų klasės, atskirose mokyklos kiemo kampeliuose,  žaidė įvairius žaidimus, rideno margučius.

Kiekvienas džiaugėsi  smagiai praleistu laiku, gera nuotaika. Pagarba tradicijoms džiugina, kad galime didžiuotis ryšiu su Tėviškės gamta.

Pradinių klasių mokytojos