Vykdome projekto ,,Drauge mes esame jėga“ veiklas

Kol ruduo dar neskuba šalnomis gąsdinti, mes skubame pasinaudoti galimybe po įtemptos darbo savaitės atsigauti lankydami kultūros objektus, relaksuodami gražios rudenėjančios gamtos apsuptyje. Spalio 03 dieną grupė 9-10 klasių mokiniųkartu su mokytoja Reda, auklėtoju Kęstučiu ir socialine pedagoge Asta lankėsi Druskininkuose.Pasivaikščioję rudenėjančia ežero pakrante, aplankėme M. K. Čiurlionio memorialinio muziejaus  daugiašakę jubiliejinę-memorialinę ekspoziciją „M. K. Čiurlionis: saulės ratu“. Koncepcija atspindi  M. K. Čiurlionio veiklos bei apmąstymų kelią – garsiausio Lietuvos menininko kūriniai gimdavo ir ankstyvą rytą, ir saulei įsidienojus ar net vėlyvą vakarą, saulei leidžiantis.Pirmasis apžvalgos ratas prasideda pirmajame namelyje. Nuotraukose sukoncentruoti M. K. Čiurlionio biografijos faktai – didžiojo menininko ėjimo į profesionaliąją kūrybą pradžia. Antrasis apžvalgos ratas lankytojus kviečia į antrą ir trečią memorialinius namelius. Juose sutelkta daugiausia autentiškos Čiurlionių šeimos medžiagos, juntamas M. K. Čiurlionio žingsnių aidas. Akį traukia Čiurlionių šeimos fisharmonija, Mykolo Oginskio M. K. Čiurlioniui dovanotas pianinas, pirmieji autoriniai M. K. Čiurlionio tapybos darbai, įdomiai parinktos fotografijos. Didžiajame namelio kambaryje stovi autentiškas pianinas, kuriuo Varšuvoje studijų metais skambino kompozitorius.Trečiasis apžvalgos ratas – rudajame name, žiūrovą pasitinka nauja ekspozicija. Galerijoje nuolat skambantys M. K. Čiurlionio  simfoninių poemų garsai – tarsi tiltas atveda prie M. K. Čiurlionio dailės ir muzikos sintezės, skatina naujai suvokti stilių genezę M. K. Čiurlionio kūryboje. Turėjome galimybę apžiūrėti Aleksandro Vozbino tapybos parodą „Mano Druskininkai“. Greta M.K.Čiurlionio muziejaus įsikūrusi V.K.Jonyno galerija.Joje eksponuojama išskirtinio talento grafiko, tapytojo, skulptoriaus, vitražisto V. K. Jonyno (1907–1997) visų kūrybos laikotarpių darbai: piešiniai, medžio raižiniai, litografijos, knygų iliustracijos, pašto ženklai, tapyba, skulptūra bei gausi dokumentinė medžiaga apie profesoriaus sukurtus interjerus, monumentaliąją dailę bažnyčioms. Iki pat mirties dailininkas V. K. Jonynas, po daugiau kaip keturis dešimtmečius trukusios priverstinės emigracijos, galerijoje leisdavo vasaras, bendraudavo su lankytojais, komentuodavo savo kūrybą. Visi galerijoje saugomi jo kūriniai – dailininko dovana Lietuvai. Svarbu yra tai, kad Vytautas Kazimieras Jonynas gimė 1907 m. kovo 16 d. Alytaus apskrityje Ūdrijoje visai šalia mūsų Balbieriškio. Po kultūrinės programos visų laukė 2 valandų ištvermės, drąsos, sportiškumo išbandymas UNO parke. Šaunuoliai vaikinai ir merginos išdrįsę išbandyti savo jėgas ne tik skirtingo lygio trasose, bet ir sėkminguose skrydžiuose lynu per Nemuną.

Mokytoja Reda