Lankėmės Tado Ivanausko vardo zoologijos muziejuje Kaune

Tęsdami projekto ,,Mes matome kitaip“ veiklas  šiandien su 5-7 ir 9 klasių mokiniais apsilankėme T.Ivanausko vardo muziejuje Kaune. Mokykla puoselėja gamtosaugines tradicijas, todėl būtų gėda nežinoti, kuo nusipelnė Lietuvai Tadas Ivanauskas. Visų jo nuopelnų nevardysime, tačiau paminėsime, kad 1923 m. kartu su Konstantinu Regeliu įkūrė Kauno botanikos sodą. Su žmona Honorata organizavo pirmąją „Nacionalinę paukščių dieną“ bei „Medžių sodinimo šventes“, kurių metu buvo pasodinti Petrašiūnų, Panemunės, Lampėdžių pušynai, apželdinti Nemuno šlaitai. 1937 m. su kitais įsteigė Žuvinto rezervatą. 1938 m. įsteigto Kauno zoologijos sodo vienas įkūrėjų. 1922 m. T. Ivanauskui suteiktas profesoriaus pedagoginis mokslo vardas, 1922 m. Padujos (Italija) universiteto Garbės daktaro laipsnis. 1940 m. suteiktas gamtos mokslų daktaro laipsnis, o 1941 m. išrinktas Lietuvos MA tikruoju nariu. 1945 m. T. Ivanauskui suteiktas Lietuvos nusipelniusio mokslo veikėjo vardas. 1971 m. (po profesoriaus mirties) Tado Ivanausko vardu pavadintas Kauno zoologijos muziejus. Muziejaus ekspozicijos, išdėstytos 4 pastato aukštuose, 7 salėse, užimančiose 2456 kv. m. plotą. Eksponatai išdėstyti mokslinės klasifikacijos principu, nuo primityviausių bestuburių iki sudėtingiausio išsivystymo lygio žinduolių. Iš viso eksponuojama apie 15 000 įvairių taksonominių grupių gyvūnų pavyzdžių iš Lietuvos bei pasaulio. Čia galima susipažinti su medžioklės trofėjais, bestuburiais, vabzdžiais, paukščiais, žuvimis ir ropliais. Įvairiais griaučiais, na ir aišku žinduoliais — progresyviausia stuburinių gyvūnų klase, kuriai priklauso ir žmogus. Dauguma muziejuje eksponuojamų rūšių yra įtraukta į Raudonąją knygą. Visko papasakoti neįmanoma. Mums patiko, o susidomėjusius kviečiame apsilankyti.

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje

Mokinių vardu mokytoja Reda