Diskusijų spektaklis jaunimui „pX |prieš kryžkelę“ „Galiausiai imame suvokti, kad galime keistis patys ir keisti pasaulį“ Augustas Boalis

Tęsdami prevencines veiklas, pasinaudoję Kultūros paso teikiamomis galimybėmis balandžio 10 d. į mokyklą pasikvietėme Alytaus dramos teatro aktorių grupę. Aktoriai mūsų mokykloje svečiuojasi kiekvienais metais, mokiniai taip pat lankosi Alytaus dramos teatre. Šiandien alytiškiai mūsų 6-9  klasių mokiniams pristatė interaktyvų spektaklį, pastatytą Forumo teatro metodu. Čia žiūrovai turėjo galimybę įsitraukti ir tapti aktyviais dalyviais, ieškančiais problemų sprendimo, išsakančiais savo nuomonę ir poziciją. Augustas Boalis iškėlė mintį, kad spektaklis yra gyvenimo repeticija, o jos pabaiga – tai tolesnio gyvenimo pradžia. Kiekviena diena kupina situacijų, kurios gali tapti žmogaus vidinėmis katastrofomis arba naujomis galimybėmis. Ar gali žmogus pasirinkti? Jei taip, kaip vyksta pasirinkimas ir sprendimas?Ar žinome ką renkamės? O galbūt mes nieko kito pasirinkti negalime?… – bet juk mes savo gyvenimo šeimininkai. Ne…. kito pasirinkimo nėra.. O gal įmanoma? Mhh, ne. Taip. NE.. Tai kaip?

Mokiniams teko galimybė kartu su aktoriais ieškoti galimybių, keisti situaciją, spręsti problemas. Tie, kurie dalyvavo suprato du pagrindinius dalykus: sprendimas visada priklauso nuo to, kokį būdą pats pasirinksi. Na ir, aišku, išbandė aktoriaus duoną, suvokdami, kad kiekvienas vaidmuo tiek teatre, tiek gyvenime gali keisti požiūrį į mus supantį pasaulį

Mokytoja Reda