Mokėmės kitaip

Ryšys su gyvenimu labai svarbus kiekviename mokomajame dalyke, bet ypač glaudus ir stiprus jis yra ugdymo karjerai ir etikos pamokose. Todėl pavasariškai žiemišką kovo 26 dieną mūsų mokyklos 8-9 klasių mokiniai nusprendė šios dienos pamokas praleisti netradicinėse erdvėse. Nusprendėme išbandyti ar tikrai pakeitus mokymosi aplinką, motyvacija didėja, o ugdymosi kokybė gerėja. Lydimi socialinės pedagogės Astos ir mokytojos Redos išvykome į Kauną. Tikslas buvo vienas- rasti kuo daugiau veiklų ir sąsajų su mokomaisiais dalykais, išbandyti praktiškai ir pateikti argumentuotus įrodymus. Geografijos žinios padėjo orientuotis ,,Megos“ teritorijoje, susirasti reikiamus objektus. Žiūrint kino filmą pagilinome istorines žinias, praplėtėme literatūrinį akiratį. Ugdymas karjerai prasidėjo nuo susipažinimo su virėjo, picų kepėjo, pardavėjo, inkasatoriaus ir kitomis profesijomis. Etikos pamokos pravertė bendraujant tarpusavyje ir su kitais žmonėmis, aptariant filmo siužetą, matytus vaizdus, analizuojant kalbėjimo stilių ir manierą. Bene daugiausia žinių prisireikė iš matematikos, ekonomikos ir verslumo ugdymo: mokėmės su turimais pinigėliais aplankyti kuo daugiau pramogų, įsigyti susikooperavus akcijinių prekių, vėliau jas pasidalinti, kaip skaniai pavalgyti ir ,,nepalikti per daug arbatpinigių“, kaip gauti kuo didesnę nuolaidą į sporto klubą ir mažesnę kainą sumokėti už bilietą į kino filmą... Įdomios gyvenimiškos pamokos ir patirtys vieniems sekėsi geriau, kitiems prasčiau, kaip ir kasdieniniame gyvenime, tačiau supratome, kad bet kurioje situacijoje labai svarbios žinios, jų praktinis pritaikymas, greita orientacija, loginis mąstymas ir gebėjimas išlikti draugiškais, mokėti dalintis.

Mokytoja Reda