Atmintis gyva, nes liudija

Sausio 13-oji mūsų istorijoje pavadinta Laisvės gynėjų diena. Laisvė – didžiausia kiekvieno žmogaus ir kiekvienos tautos vertybė. Deja, ji reikalauja aukų. Kartais labai didelių...

Tokiais žodžiais sausio 14-ąją prasidėjo  Laisvės gynėjų dienai skirtas renginys „Atmintis gyva, nes liudija“ mūsų mokykloje, kurį organizavo Balbieriškio pagrindinė mokykla drauge su Kultūros ir laisvalaikio centru visai miestelio bendruomenei.

Sausio 11-osios rytą visuose mokyklos languose sužibo  atminimo žvakelės.  Prisijungėme  prie visoje Lietuvoje organizuojamos pilietinės iniciatyvos.

Minėdami Laisvės gynėjų dieną pajutome, kad  tikriausiai nėra pasaulyje tokios tautos, kuri kovoje už  savo laisvę būtų patyrusi tiek kančių, priespaudos, neteisybės, kiek patyrėme mes - lietuviai. Visą   Lietuvos istoriją būtų galima pavadinti vienu žodžiu - stebuklas.

Renginio metu prisiminėme Lietuvos kelią į laisvę – Baltijos kelią, kuris parodė: Mes esame, 1990 m. kovo 11-ąją, kuri paskelbė - Lietuvos valstybė yra, ir visų Lietuvos žmonių atmintyje įsirėžusią 1991m. sausio  13-ąją, kuri nenuginčijamai ir patvirtino – Mes būsime.

Renginį sušildė jautrios mokinių ir Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centro darbuotojų dainos.

Būkime verti  penktos klasės mokinių  lūpomis  nuskambėjusios priesaikos - „....tik būkime laisvės verti iškovotos“.

Istorijos mokytoja metodininkė

Jolita Staselienė