Dalyvavome pilietinėje iniciatyvoje ,,Atminties kelias“

Šiandien 9-10 klasių mokiniams integruota istorijos ir etikos pamoka vyko netradicinėje erdvėje – Prienuose, žydų žudynių vietoje. Ji buvo skirta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienai  paminėti. Pamokos metu, uždegus žvakutes, istorijos mokytoja Jolita Staselienė papasakojo apie žydų genocidą, plačiau primindama Balbieriškio miestelio žydų likimą. Trumpą pristatymą šiai dienai paminėti paruošė ir mokiniai.

Pasibaigus  pamokai, kiekvienas mokinys prie paminklo padėjo po akmenėlį. Akmenėliai su vardais primins nužudyti žmonės buvo ne skaičius, bet žmonės su vardais ir asmeninėmis istorijomis, o vietovių pavadinimai padės suprasti, jog Lietuvos žydai gyveno įvairiuose miestuose, miesteliuose, jų tarpe – Prienuose ir Balbieriškyje.

Socialinė pedagogė Asta Marcinkevičienė