2016–2017 m.m.

Dalyvavome respublikinėje konferencijoje ,,Noriu į mokyklą“

Mokinių atostogų metu mokytojai stengiasi visas dienas išnaudoti savišvietai, asmenybės tobulinimui, dalinimuisi patirtimi, bendravimui ir bendradarbiavimui sprendžiant aktualias švietimo problemas. Balandžio 12 d. Alytaus Šv.Benedikto gimnazija šalies mokytojus pakvietė į respublikinę praktinę konferenciją ,,Noriu į mokyklą“. Mūsų mokyklą atstovavo mokyklos direktorius Stasys Valančius, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gražina Antanavičienė, logopedė Jolita Adamonienė ir mokytojos Danutė Petraškienė, Ramutė Švedienė bei Reda Valančienė.

Žinoma pedagogė, verslininkė Austėja Landsbergienė kalbėjo apie ,,Septynias XXI a. mokyklos kompetencijas“, ŠMM atstovės dr.Loreta Žadeikaitė ir Irena Raudienė pristatė ,,Mokinių pasiekimų vertinimo kaitos kryptis“. Kauno Šv.apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos ceremonijarijus, vikaras kunigas teologijos lic.relig. magistras Artūras Kazlauskas kalbėjo apie tai ,,Kaip uždegamos širdys?“.Po pietų konferencijos dalyviai dirbo įvairiose darbo grupėse, kuriose padedami moderatorių nagrinėjo  mokyklos problemas: ugdymo vertybinį pamatą, IKT- išorinį motyvatorių, menų įtaką jauno žmogaus ugdymui, skaitymas-ne tik lituanistų reikalas. Gimnazistų grupė pristatė mokyklą mokinių akimis. Bene gausiausia ir daugiausia aistrų sukėlusi darbo grupė ,,Vertinimas kaip pagalba mokantis“, kurios veiklą moderavo mūsų mokyklos direktorius Stasys Valančius, o jam talkino ŠMM atstovės, Šv.Benedikto gimnazijos mokytojai. Apibendrindami konferenciją visi dalyviai vienbalsiai tvirtino : taip, problemų yra, bet mes turime ir žinome ką pasakyti, todėl norime į mokyklą...“.

Mokytoja Reda Valančienė