2016–2017 m.m.

Mes – Lietuvos vaikai

Tėvynė prasideda mumyse, paskui ji auga, plečiasi...

Tokiais žodžiais pradėjome  istorinę viktoriną „Mes - Lietuvos vaikai“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai  paminėti. 5-10 klasių mokiniai pristatė savo komandas. Komandų pavadinimai buvo susiję su Lietuvos istorija, mokiniai   turėjo pagrįsti savo pasirinkimą. Na, o toliau atlikome  išradingas užduotis: sukome galveles, kaip atsakyti į klausimą, kodėl mes lietuviai? Iš pateiktų apibūdinimų nustatėme istorinių asmenybių tapatybes, kūrėme šūkius apie Lietuvą, pasakojome legendas apie Lietuvos miestų atsiradimą, pristatinėjome Lietuvą simbolizuojančius objektus,  spėjome, kas slepiasi po istorinių įvykių datomis, tapome poetais - kūrėme eiles skirtas Lietuvai.

Smagu, kad  mes kūrėme savo tėvynės paveikslą:  piešėme širdimi, mąstėme jausmais. Tėvynė - tarsi didžiuliai namai, kurių pamatas - gimtoji žemė, o stogas – dangus. Ir visa tai, kas yra tarp dangaus ir žemės – žmonės, jų darbai, įvykiai - sudaro tėvynę. Meilę savo šaliai kiekvienas auginkime savo širdyje.

Istorijos mokytoja Jolita Staselienė